marketing internetowy lublin

Co to jest marketing internetowy? To działania, które pozytywnie przedstawiają markę, wprowadzają produkt i promują go w sieci. Co daje marketing internetowy? Przede wszystkim poprawia wizerunek firmy i widoczność strony w wyszukiwarce. Umożliwia także dotarcie do nowych klientów przez całą dobę, nawiązanie relacji i utrwalenie ich.

Pod pojęciem marketingu w internecie kryje się wiele działań, które wymagają czasu, wysiłku i zaangażowania. Niewiele osób niezwiązanych z branżą jest w stanie zrozumieć mechanizmy sieci i wykorzystać je na swoją korzyść. Zdecyduj się na usługi ImpactProject z Lublina i ciesz się widocznymi efektami. Co możemy Ci zaoferować?

analityka
danych

Analityka danych jest bardzo ważna dla każdego kto działa w Internecie – dzięki niej znamy użytkowników naszej strony www, prywatnego bloga czy klientów sklepu internetowego. Zdobądź bezpłatnie informacje na temat swoich odwiedzających dzięki Google Search Console i Google Analytics. Są to podstawowe narzędzia, które pozwalają podejmować skuteczniejsze decyzje związane z pozycjonowaniem stron internetowych czy reklam Google Ads/Facebook Ads.

Dzięki interpretacji wyników narzędzi analitycznych wiemy jak dużo czasu ludzie spędzają na naszej stronie, jakie decyzje zakupowe podejmują w sklepie internetowym oraz skąd do nas trafili – z wyszukiwania organicznego, mediów społecznościowych a może reklam w internecie.

Marketing internetowy w wyszukiwarkach opiera się głównie na pozycjonowaniu stron www. To skomplikowany proces, którego celem jest podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania konkretnych fraz i słów kluczowych. Dzięki temu coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu firmy i wzrasta szansa na sprzedaż. Wysokie miejsce ułatwia pokonanie konkurencji, pomnożenie zysków i zbudowanie dobrej reputacji. Duże znaczenie ma również optymalizacja stron internetowych, która ułatwia ich indeksowanie przez Google i roboty sieciowe. Zwracamy uwagę na adresy podstron, linki, poprawiamy płynność działania i szybkość ładowania witryny.

optymalizacja
+ pozycjonowanie
tworzenie treści,
czyli content marketing

Oferujemy również content marketing, czyli marketing treści, który kreuje profesjonalny, wiarygodny wizerunek firmy i wzmacnia zaufanie ludzi. Tworzymy profesjonalne teksty, które ułatwiają użytkownikowi podjęcie decyzji zakupowej. Wiemy w jaki sposób pisać, by przyciągnąć uwagę i sprostać oczekiwaniom klientów w artykułach sponsorowanych, eksperckich i poradnikowych.

Wyszukiwarka Google jest wyszukiwarką treści. Im więcej tekstów zawierających odpowiednie słowa kluczowe zawiera Twoja strona internetowa, tym lepiej możesz dotrzeć do swoich odbiorców, sprzedać produkty i świadczyć wysokiej jakości usługi. Prowadząc bloga firmowego masz szanse tworzyć ciekawe treści pokazując swoim klientom ekspercką wiedzę i wieloletnie doświadczenie.

Kluczową częścią marketingu w internecie są działania w social mediach, a przede wszystkim stworzenie profilu firmy na Facebooku, LinkedIn czy Instagramie. To szansa na dotarcie do potencjalnych klientów, zachęcenie ich do aktywności i zapoznania się z ofertą. Profesjonalna obsługa portalu społecznościowego buduje relacje, sprzyja zbieraniu opinii od użytkowników i odsyła zainteresowanych bezpośrednio na stronę internetową. Posty z dużą ilością polubień i komentarzy wpływają na wiarygodność firmy, określają jej wizerunek i wpływają na popularność.

działania
social media
reklama w google
czy na facebooku?

ImpactProject skutecznie wdraża również reklamę Google Ads, która w zależności od potrzeb może być skierowana do różnych osób. Można przygotować ją dla konkretnej grupy wiekowej, województwa lub miasta, a także dla użytkowników, którzy byli na stronie, ale nie dokończyli zakupów. Twoja firma pojawi się na samej górze wyników wyszukiwania, co zaowocuje większą ilością odwiedzin na stronie. Reklama Google Ads umożliwia również sprawdzenie efektywności marketingu internetowego i rezultatów wykupionej promocji.

video marketing

W internecie duże znaczenie ma także video marketing, czyli profesjonalne firmy z dynamicznym montażem, zaskakującymi efektami i przemyślaną fabułą. To jeden z coraz bardziej popularnych elementów marketingu w sieci, ponieważ jest ciekawy i zapada w pamięć o wiele bardziej niż tekst, zdjęcie czy wykres. Materiały ruchome w witrynie, newsletterze czy mediach społecznościowych są chętnie oglądane i przesyłane dalej. Video marketing wymaga wysokiej jakości sprzętu do nagrywania, umiejętności montażu dźwięku i wideo, a także wielu godzin pracy. Efekt jest tego warty, użytkownicy częściej wchodzą na stronę www, są bardziej aktywni i zainteresowani kolejnymi projektami. Filmy mogą pokazywać rozwiązania w formie poradnika, szkolić w postaci webinarów lub nawiązywać bezpośredni kontakt z ludźmi za pomocą vloga. Rozwiązań jest wiele, ale jedynie profesjonalny video marketing ma szansę na sukces. Należy pamiętać, że internauci nie akceptują słabej jakości, przewidywalnych treści i niespełnionych obietnic, dotyczących produktów.

tworzenie strategii marketingowej

Marketing internetowy wymaga przemyślanej strategii, realizowanej przez doświadczone osoby. Profesjonalne pozycjonowanie i optymalizacja strony www, content marketing, reklama Google Ads, video marketing, outsourcing marketingu oraz profile w social mediach to gwarancja sukcesu Twojej firmy. Działania te sprawią, że będzie wiarygodna, godna zaufania i często odwiedzana przez użytkowników. Skorzystaj z oferty ImpactProject i miej pewność, że Twój biznes zostanie zauważony.

outsourcing marketingu

Bardzo niewiele osób wie co to jest outsourcing marketingu i z czym to się wiąże. To tajemnicze pojęcie oznacza posiadanie własnego działu marketingu poza firmą. ImpactProject świadczy usługi planowania, koordynacji i realizowania skutecznego marketingu internetowego w ramach długofalowej współpracy. Mogą to być regularne działania marketingowe lub projekty zlecane od czasu do czasu, na przykład związane z promocją lub pojawieniem się nowego produktu. To dobre rozwiązanie, gdy konieczne jest zastąpienie pracownika na czas określony lub opracowanie nowej strategii działań w sieci. Decydując się na outsourcing marketingu nie musisz zapewniać miejsca w swoim biurze dla nowych pracowników. To wygodne rozwiązanie, które nie wprowadza chaosu i nie wymaga gwałtownych zmian w strukturze przedsiębiorstwa. Przekazywanie zleceń może odbywać się za pomocą wiadomości e-mail, rozmowy telefonicznej lub krótkiego spotkania, według Twoich preferencji.

wyślij teraz swoje zapytanie
Świadomie i dobrowolnie wyrażam zgodę na wykorzystanie moich danych osobowych, aby uzyskać odpowiedź na przesyłane przeze mnie zapytanie w formie elektronicznej za pomocą formularza powyżej. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez firmę ImpactProject Sp. z o. o. znajdują się w Polityce Prywatności i RODO.Twoje dane osobowe przetwarzane będą dla potrzeb odpowiedzi na Twoje pytanie na podstawie Twojej zgody(podstawa prawna art. 6 ust. 1 lit. a RODO).